Wyprawa narciarska do Jakuszyc

Grupa uczniów z naszej szkoły (większość z klasy Ib Mistrzostwa Sportowego) brała udział w niecodziennej wyprawie narciarskiej w Jakuszycach.

Narciarstwo biegowe jest coraz bardziej popularne, trasy biegowe w Szklarskiej Porębie w połączeniem z czeskimi, tworzą sieć ponad 200 kilometrowego szlaku.  Bardzo urokliwe krajobrazy, świetnie przygotowane i utrzymane trasy z dobrą infrastrukturą  sportowo – turystyczną, przyciągają wielu zwolenników tej oryginalnej formy ruchu zimowego z całej niemal Europy.

Dla klasy sportowej było to niezwykłe urozmaicenie często monotonnego treningu, inna forma ogólnorozwojowego przygotowania i zabawa na świeżym powietrzu. Ponad 10 – kilometrową trasę do schroniska Orle pokonali wszyscy po krótkiej nauce poruszania się na nartach biegowych. Zimowa pogoda dopisała, uczestnicy mieli olbrzymią satysfakcję z pokonanej trasy. Dla wielu uczniów naszej szkoły o profilu sportowym był to pierwszy kontakt z narciarstwem biegowym i mamy nadzieję, że nie ostatni.

Zdjęcia z wyprawy dostępne są TUTAJ.