Wycieczka do Warszawy

W dniach  26, 27 i 28 czerwca 2014 roku najlepsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy sponsorowanej przez Fundację Polska Miedź a koordynowaną przez Towarzystwo Przyjaciół im. Jana Wyżykowskiego w Sieroszowicach, a konkretnie przez panią prezes Wandę Wdowiak.  Uczestnikami wycieczki oprócz uczniów naszej szkoły byli przedstawiciele innych szkół noszących imię Jana Wyżykowskiego tj.  Szkoła Podstawowa Nr 8 i Zespól Szkół nr 2 z Lubina, Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi  z Chocianowa, Dom Dziecka Wilków oraz Szkoła Podstawowa z Krotoszyc.

Głównym celem wycieczki było spotkanie w Państwowym Instytucie Geologii  z panem Andrzejem Rydzewskim współpracownikiem Jana Wyżykowskiego, z panem Włodzimierzem Mięsowiczem budowniczym  pierwszych kopalń miedzi  w Legnicko-Głogowskim Zagłębiu Miedziowym oraz z panią Dorotą Wyżykowską córką odkrywcy złóż miedzi. Spotkanie upłynęło w sympatycznej atmosferze, były wspomnienia o Janie Wyżykowskim osób, które osobiście się z nim spotkały. Wszyscy podkreślali to jakim skromnym  i pracowitym był człowiekiem. Przedstawiciele szkół zaprezentowali swoje szkoły oraz obdarowali uczestników spotkania skromnymi podarunkami.

Uczestnicy wycieczki odwiedzili również grób Jana Wyżykowskiego na Starych Powązkach i złożyli wiązankę kwiatów.

Podczas pobytu w Warszawie odwiedziliśmy także Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Wojska Polskiego oraz odbyliśmy spacer po Łazienkach i Starym Mieście, podziwialiśmy Pałac Kultury i Nauki (widok Warszawy z 30 piętra) oraz oglądaliśmy Warszawę z 36 piętra biurowca, gdzie znajdują się biura KGHM Polskiej Miedzi  S.A.

Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć TUTAJ.