Wycieczka do Krakowa

Dzięki Fundacji Polska Miedź uczniowie naszego liceum i technikum odwiedzili w dniach 29 i 30 marca br. Wieliczkę i Kraków.
W pierwszym dniu młodzież odwiedziła kopalnię soli w Wieliczce, a po obiedzie Rynek Główny w Krakowie. Uczestnicy wycieczki noc spędzili w Międzynarodowym Schronisku Młodzieżowym w samym centrum Krakowa.
W drugim dniu uczniowie technikum uczestniczyli w Dniu Otwartym Akademii Górniczo-Hutniczej, który miał miejsce 30 marca w murach uczelni. Wysłuchali koncertu orkiestry reprezentacyjnej AGH oraz mieli możliwość poznać ofertę dydaktyczną uczelni na poszczególnych stanowiskach Wydziałów, kryteria przyjęcia na studia w roku 2012/2013 oraz zwiedzić indywidualnie Muzeum Historii i Techniki AGH i Muzeum Geologiczne. Dociekliwi mieli możliwość spotkania ze studentami poszczególnych wydziałów, którzy z dużą życzliwością opowiadali im o uczelni i życiu studenckim.
Natomiast uczniowie liceum zainteresowani studiowaniem na uniwersytecie odwiedzili Uniwersytet Jagielloński. Zostali oprowadzeni po Collegium Novum i poznali warunki rekrutacji na studia.