Warsztaty UNESCO

Warsztaty turystyczne UNESCO

Dnia 26 listopada 2012r zostały zorganizowane w naszej szkole warsztaty turystyczne w ramach ,,Tygodnia Edukacji Globalnej”. Organizatorami byli uczniowie klasy 3b Kamila Kuhn i Tomasz Kłos, którzy w dniach 18-21.10.2012, wraz z uczniami innych szkół stowarzyszonych UNESCO, uczestniczyli w seminarium odbywającym się w Kowarach.

W ramach zajęć uczestnicy mieli okazję poznać inne, nierzadko egzotyczne kultury oraz lepiej je zrozumieć, poprzez kształtowanie odpowiedzialnych postaw opartych na poszanowaniu dla różnorodności.

W trakcie warsztatów szkolnych zaprezentowano ciekawe informacje i relacje z życia mieszkańców ubogich miast Afryki. Uczestnicy obejrzeli film ,,Zasługujesz, by wiedzieć”, który miał na celu zobrazowanie codziennych zmagań z trudami życia ludzi z ubogich miast Kenii. Kolejnym etapem zajęć była praca warsztatowa w zespołach.

Spotkanie odbyło się w miłej, przyjaznej i sympatycznej atmosferze.