ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W ramach obchodów Święta Niepodległości nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję, której celem było bicie „Rekordu dla Niepodległej”. O godzinie 11:11 wszyscy uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na boisku szkolnym i wspólnie zaśpiewali cztery zwrotki hymnu polskiego.

Także z tej okazji zorganizowany został konkurs recytatorski „Dla Niepodległej”. Każdy z uczestników zaprezentował przed komisją wybrany przez siebie wiersz o tematyce patriotycznej.

Zwycięzcy konkursu:

• I miejsce – Amadeusz Jankowski, klasa 2TA
  • II miejsce – Sandra Szocik, klasa 3A
  • III miejsce – Jakub Marczak, klasa 1TA

Komisja wyróżniła również dwie osoby: Klementynę Wójt z klasy 1TF oraz Izabelę Kaster z klasy 2TG.

Na 5 godzinie lekcyjnej odbyła się prelekcja naszego nauczyciela historii, pana Adama Orzecha. Uczniowie z zainteresowaniem i ogromnym skupieniem wysłuchali wykładu dotyczącego trudnego procesu odzyskiwania wolności i suwerenności przez naród i państwo polskie.

Zdjęcia dostępne są w GALERII.