Sukcesy młodych historyków

Rok szkolny 2019/2020 z pewnością zapisze się w pamięci wszystkich, nie tylko za sprawą zdalnego nauczania czy pandemii koronawirusa. Dla naszej szkoły to rok wielu sukcesów w konkursach historycznych na szczeblu wojewódzkim.

Patryk Stachowiak z klasy 1Tf, Filip Górnik z klasy 2b i Patryk Grabowski  z klasy 1b zajęli drużynowo III miejsce w konkursie „Od Solidarności do IIIRP”.

Filip Górnik z klasy 2b został finalistą konkursu kuratoryjnego ” Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-56″.

Julia Kobak z klasy 1d została laureatką konkursu historycznego z wiedzy o Rosji „Białe Noce”, w nagrodę zwiedzi stolicę carów – Petersburg.

Jakub Boradyn z klasy 2Tg wziął udział w konkursie wojewódzkim „Gruzja- fascynująca podróż”, za swoje opowiadanie historyczne „Pomnik dla Suchumi” otrzymał wyróżnienie.

Opiekę nad uczniami sprawowała pani Ewa Czajkowska.

Przed uczniami jeszcze uroczyste gale i odebranie nagród.

Serdecznie gratulujemy sukcesów:) Życzymy udanych wakacji i kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym.