SUKCES UCZNIÓW TECHNIKUM

9 lutego w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbył się centralny etap rozgrywek XLI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Jest to największa i najstarsza olimpiada tego typu w Polsce.

Nasze technikum reprezentowało pięcioro uczniów z klas elektronicznych: Nicola Samela, Marcin Rojek, Szymon Słonina, Krystian Karabinowski i Adam Stupnicki, którzy podczas etapu pisemnego zmierzyli się z ponad 550 uczestnikami z całego kraju.

Do etapu finałowego, który odbył się w Gorzowie Wielkopolskim, zakwalifikowali się: Szymon, Krystian i Marcin. W trakcie dwudniowych zmagań (23-24 marca) nasi uczniowie musieli wyróżnić się swoimi umiejętnościami w części praktycznej oraz wykazać się ogromną wiedzą w części ustnej.

W kategorii Elektronika medyczna finalistą został Krystian Karabinowski, który zajął 10 miejsce oraz otrzymał indeks na studia, uzyskując prawo wstępu na uczelnie w kraju z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego. W tej samej kategorii, 13 miejsce zdobył Szymon Słonina.

W kategorii Elektronika Marcin Rojek zajął 16 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!