Sukces na Manewrach Czerwonokrzyskich

22 września uczniowie z klas mundurowych wzięli udział w manewrach czerwonokrzyskich. Organizatorami imprezy był Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Bolesławcu oraz Stowarzyszenie 62 Kompanii Specjalnej Comando.

Celem manewrów było pogłębienie wśród młodzieży znajomości Międzynarodowego Prawa Humanitarnego, promowanie właściwych postaw obywatelskich i obronnych oraz pogłębianie wiedzy na temat pierwszej pomocy.

Zajęcia oraz konkurencje konkursowe odbywały się na terenie Muzeum obozów jenieckich w Żaganiu. Uczniowie III LO zaprezentowali wysoki poziom swojej wiedzy i umiejętności, co spowodowało zdobycie czołowych miejsc.

Drużyny z klasy IIa zajęły kolejno I i II miejsce natomiast drużyna z klasy Ia uplasowała się na miejscu VI.   Gratulacje.

IMG_0043 IMG_0044IMG_0045 IMG_0040IMG_0039