Pożegnanie Maturzystów…

29 kwietnia 2016 roku odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie. Symboliczny „ostatni dzwonek” w murach naszej szkoły zabrzmiał dla pięciu klas Technikum nr 1 oraz dwóch klas LO im. Bohaterów Westerplatte. Na pożegnalny uroczysty apel przybyli licznie zaproszeni goście, przedstawiciele lokalnych instytucji oraz zakładów pracy, władze lokalne i samorządowe, rodzice uczniów z wyjątkowymi osiągnięciami na rożnych płaszczyznach. Uroczystość uświetniona była oprawą muzyczną w wykonaniu Orkiestry Huty Miedzi Głogów. Swoich wychowanków w technikum po czteroletnim procesie edukacyjnym żegnali nauczyciele poszczególnych klas : klasę IV E – pani Alicja Pawłowska; klasę IV F – Joanna Jacenik; klasę IV G – pani Edyta Więckowska – Cymbaluk; klasę IV H – pani Maria Urbanowicz; klasę IV W – pan Piotr Lenort. Natomiast wychowawcy klas maturalnych po trzyletnim procesie dydaktycznym w liceum ogólnokształcącym pożegnały : klasę III A – pani Monika Mihułka oraz klasę III B – pani Jolanta Głośna. Uroczystości przewodniczyła pani dyr. Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie Stefania Kramarzewska, wręczając wyróżnionym uczniom liczne nagrody, odznaczenia, medale, puchary oraz listy gratulacyjne za szczególne osiągnięcia w różnych dziedzinach: edukacyjnej, sportowej, artystycznej, zawodowej, charytatywnej, itp. Podniosłym momentem uroczystości była zmiana Pocztu Sztandarowego Technikum nr 1. Dotychczasowi opiekunowie sztandaru, czyli uczniowie klasy IV H przekazali opiekę nad sztandarem i przywilej godnego reprezentowania naszej szkoły na wszelkich uroczystościach państwowych i okolicznościowych, uczniom klasy I G. Apel zakończyły życzenia pani dyr. Stefanii Kramarzewskiej i licznie przybyłych gości skierowane do młodzieży, która żegna się ze szkołą, zamykając pewien etap w swoim życiu i staje u progu dojrzałości.

Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć w GALERII.