Nasi uczniowie w SEJMIE RP

Dwójka uczniów z klasy 3TG przeprowadziła projekt do Sejmu Dzieci i Młodzieży i w dniach 26-27 września przebywała w Warszawie. Z całej Polski zakwalifikowało się 200 zespołów. Projekt przeprowadzono pod kierunkiem p. Piotra Lenorta i przy wsparciu historycznym p. Adama Orzecha.

Dnia 26 września wyjechaliśmy do Warszawy z okazji zakwalifikowania się do XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Wspólnie z nami jechali także inni uczestnicy z naszego województwa. Po przybyciu do Warszawy zakwaterowaliśmy się w hotelach, następnie pojechaliśmy wraz z przewodnikiem zwiedzać Warszawę szlakiem parlamentaryzmu polskiego. Następnego dnia (27 września) odbyło się już posiedzenie w sejmie. Tematem tegorocznych obrad było hasło „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej”. Debatowaliśmy nad przygotowanym przez siebie projektem uchwały dotyczącej popularyzacji wiedzy i podkreślenia znaczenia spuścizny posłów pierwszego Sejmu Niepodległej Polski. W trakcie wyjazdu dostaliśmy upominki, które będą nam przypominać o tym wydarzeniu oraz poznaliśmy ciekawe osoby, z którymi miło spędziło się ten czas.

Ala Stawicka i Kacper Gwoździk z klasy 3TG