Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II

W ramach realizacji Projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II”
grupa 12 uczniów z klasy III TH wraz z opiekunką Panią Ireną Lodczyk uczestniczyła w szkoleniu w Szczecinie. Wyjazd miał miejsce w dniach od 13 do 15 lutego 2013. Uczniowie zostali przeszkoleni w zakresie programowania obrabiarek CNC w systemie MTS, automatyki przemysłowej w pracowni CIM, podstaw automatyki w pracowni PPA, obsługi sterowników programowalnych. Każdy z nich otrzymał certyfikat uczestnictwa w szkoleniu. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Akademii Morskiej w Szczecinie i obejrzenia najciekawszych laboratoriów uczelni. Zwiedzili Szczecin, pokonali między innymi podziemną trasę turystyczną w schronach, podziwiali panoramę miasta z wieży katedry szczecińskiej, obejrzeli eksponaty i wystawy w Muzeum Techniki i Komunikacji.

Zarówno uczniowie, jak i opiekunka grupy wrócili z wycieczki zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę. I już nie mogą doczekać się kolejnej wycieczki klasowej:)