Lektura w praktyce…

Dnia 15 marca 2016 roku młodzież klas maturalnych naszej szkoły uczestniczyła w spektaklu Kieleckiego Teatru Lektur na motywach książki Hanny Krall „Zdążyć przed Panem Bogiem”. Spektakl pt.” Żyd na beczce” w reżyserii Marka Tercza, prezentowany był na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Uczestniczące w spektaklu klasy (kl. III A, kl. III B, kl. IV TE oraz IV TG) były pod wrażeniem zarówno przekazu, walorów dydaktycznych, jak i gry aktorskiej. Muzyka Szymona Chwostowicza spotęgowała walory estetyczne odbioru sztuki. Jeden z komentarzy uczniów niech będzie pointą wypływającą z takiego typu kontaktu ze sztuką…”Jestem wstrząśnięty i przerażony tym, co człowiek potrafi zrobić z innym człowiekiem…” Organizatorki – pani E. Więckowska-Cymbaluk i pani A. Masternak dziękują młodzieży za liczny udział w spektaklu.