Młodzież zadbała o świąteczną tradycję
Uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego przygotowali spektakl artystyczny nie tylko dla swoich równików, ale także dla nauczycieli. Tradycyjne jasełka i tym razem uświetniły zbliżające się święta. Młodzi artyści w czwartek (21.12.) zaprezentowali się uczniom szkoły a w piątek (22.12) już w pokoju nauczycielskim gdzie podziwiać ich mogli wychowawcy. Oba przedstawienia różniły się się od siebie a młodzież nie tylko śpiewała ale również grała na gitarze skrzypcach saksofonach i organach. – Przygotowania trwały tydzień czasu, nie ma co ukrywać, że dwa ostatnie dni spędziliśmy wyłącznie na próbach – mówił ksiądz Marcin Marciniak, katecheta z Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego. – Młodzież jest bardzo zdolna. Trzeba to wykorzystywać i dawać im szansę. Dziś ją wykorzystali – dodał. Nauczyciele nie kryli wzruszenia. – Były łzy, a refleksja przyjdzie z czasem – podsumował ksiądz.