Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

7 marca2016r. odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. J. Wyżykowskiego w Głogowie.

Dziewczęta coraz częściej interesują dyscyplinami sportowymi, które do tej pory zarezerwowane były głównie dla chłopców. Turniej miał charakter zabawy sportowej, gdzie najważniejszymi aspektami było propagowanie czynnego spędzania czasu oraz rywalizacja sportowa.

a

Cele turnieju:

* integracja młodzieży na różnych stopniach kształcenia,

* propagowanie prozdrowotnego stylu życia,

* rozwijanie zainteresowań sportowych,

* kształcenie postawy fair – play.

a

Udział w turnieju brały dziewczęta z Gimnazjum nr 2, nr 5, i nr 4 w Głogowie, Gimnazjum z Białołęki oraz organizatorki z Zespołu Szkół. im. J. Wyżykowskiego w Głogowie.

Turniej rozgrywał się systemem „każdy z każdym”, a nowością była gra o tzw. bandy. Rywalizacja dostarczyła wielu emocji, ale przebiegała zgodnie z zasadami fair – play.

Najwięcej punktów zgromadziły dziewczęta z Gimnazjum z Białołęki przed głogowskimi gimnazjami G -2 i G-5.

Zapotrzebowanie na taką formę aktywności sportowej dla dziewcząt jest urozmaiceniem zajęć z wychowania fizycznego, co jednocześnie sprzyja propagowaniu aktywności fizycznej przez zabawę sportową.

Przyjemnie było popatrzeć jaką radość sprawiała młodzieży gra, zaangażowanie i bardzo udane akcje, wzbudzające żywy aplauz wśród publiczności.

a

Organizatorzy serdecznie dziękują firmie „RADOSPORT” za ufundowanie licznych atrakcyjnych nagród indywidualnych.

a

Zdjęcia z imprezy można zobaczyć TUTAJ.