Europejski Dzień Języków Obcych

W dniu 29 września 2014 r., w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych, został zorganizowany w szkole wykład oraz konkurs wiedzy o krajach europejskich, w którym udział wzięli uczniowie klas I. W ramach wykładu zapoznali się oni z tradycjami i obchodami EDL (European Day of Languages). Uczniowie mieli okazję również sprawdzić swoją wiedzę z zakresu kultury europejskiej w multimedialnym konkursie.

Uczniowie klas I zaprezentowali także sposoby uczenia się języków obcych przygotowując plakaty oraz odpowiedzieli sobie na pytanie, dlaczego warto się ich uczyć.

Nad przebiegiem konkursu oraz wykładu czuwali uczniowie klasy 2Tg oraz 2A.

Konkurs wygrała reprezentacja klasy 1Tg w składzie: Marika Poźniak, Marcel Przybysz, Mikołaj Jasik oraz Hubert Mielniczek, natomiast najlepszy plakat promujący naukę języków obcych wykonała klasa 1Tw.

Zdjęcia z Europejskiego Dnia Języków Obcych można zobaczyć TUTAJ.