Dzień Otwarty w Naszej Szkole

22 kwietnia 2016 roku odbył się Dzień Otwarty w ZS im. Jana Wyżykowskiego. Na licznie przybyłych gimnazjalistów czekało wiele atrakcji. Młodzież zainteresowana nauką w naszej szkole mogła poznać specyfikę, kierunki edukacji oraz tradycje Technikum nr1 oraz LO III im. Bohaterów Westerplatte. W ramach promocji młodzież gimnazjalna miała okazję uczestniczyć m.in. w Spotkaniu z Kulturą w ramach zajęć z WOK-u, obejrzeć „Symulację Kopalni” w ramach edukacji technik górnictwa podziemnego, wziąć udział w teleturnieju „Jeden z sześciu” w ramach realizacji zajęć przedmiotów ścisłych, obejrzeć inscenizację „Chrztu Polski” w ramach edukacji humanistycznej, obejrzeć prezentację multimedialną z udziałem pracowników KGHM-u w ramach realizacji przedmiotów zawodowych hutnik – wiertnik, obejrzeć pokazy sportowe i akrobatyczne w sali gimnastycznej oraz zawody sportowe z udziałem trenerów piłki siatkowej i ręcznej w ramach edukacji Promocji Zdrowia i Sportu, poznać osobliwości kierunków technik elektronik i teleinformatyk, uczestniczyć w pokazie musztry, obejrzeć prezentację WKU, wziąć udział w pokazie działań kryminalistycznych z udziałem pracowników Komendy Policji w ramach edukacji realizowanej w kasie mundurowej. Na gimnazjalistów czekała „Prawdziwa uczta dla ciała i ducha” (strona merytoryczna przedsięwzięcia była połączona z degustacją wiktuałów w ramach np. Edukacji Językowej – Australian Outback). Hasło przewodnie Dnia Otwartego „Zajrzyj-Zobacz-Zostań”…to komentarz skierowany do kandydatów na uczniów naszej szkoły, na których czekamy we wrześniu.

Zdjęcia można obejrzeć w zakładce GALERIA..