Starty lekkoatletów z naszej szkoły

W Głogowie odbyły się powiatowe eliminacje wojewódzkie i mistrzostwa Głogowa szkół średnich w sztafetowych biegach przełajowych. Nasza szkoła była organizatorem zawodów z ramienia miejskiego Szkolnego Związku Sportowego. Po przerwie spowodowanej pandemią, na starcie zgłosiły się wszystkie szkoły średnie z powiatu w kategorii dziewcząt i chłopców. Wspaniała pogoda sprzyjała rywalizacji, drużyny w tym roku składały się z sześciu uczniów i uczennic z danej szkoły. Nasi chłopcy po zaciętej walce na końcowym odcinku trasy wywalczyli II miejsce, dziewczęta po błędzie na trasie sklasyfikowano na siódmym miejscu. Skład srebrnej sztafety to: Amadou Diallo, Szymon Cieślak, Adrian Kołodziej, Jakub Lipiarz, Daniel Chamioło i Michał Orłowski.

a

Słubice natomiast były organizatorem XIX edycji Mistrzostw Euroregionu Pro Europa Viadrina dzieci i młodzieży w lekkoatletyce. Srebrne medale zdobyli z bardzo dobrymi wynikami: Amadou Diallo w skoku wzwyż – 180 cm i Adrian Kołodziej w biegu na 110 m p pł – 15,93 s.

a