Jedziemy na finał dolnośląski

W hali V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy odbył się finał legnickiej strefy w siatkówce chłopców na poziomie szkół średnich. Faworytem byli gospodarze, ale z pucharem triumfatorów Legnicę opuszczali nasi uczniowie. Już pierwszy set pierwszego meczu półfinałowego dostarczył niemałej niespodzianki. Uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Jawora grali jak natchnieni i pokonali głogowian 25:20. Ale potem inicjatywę przejęli nasi uczniowie i bez większych problemów wygrali mecz 2:1. Drugi półfinał i mecz V LO Legnica z LO z Góry Śląskiej zakończył się zwycięstwem V LO 2:1. W meczu o brązowe medale jaworzanie „męczyli się” z Górą tylko w pierwszym secie wygranym 26:24. W drugim już maszynka z Jawora pracowała bez zarzutów i set skończył się wygrana PCKZiU do 12. Finał miał być szlagierem i popisem V LO z Legnicy. Szlagierem był, ale już na popis zabrakło nie tyle umiejętności co opanowania, spokoju i chyba jednak siły. W finale nasz zespół zagrał koncertowo wygrywając pierwszego seta 25:17. W drugim V LO zerwało się do walki i miało przebłyski wręcz koncertowej gry. Od stanu 2:2 rosła przewaga Legnicy. Było 6:2, 12:4 i w tym momencie legniccy młodzi siatkarze zaczęli rozmyślać o niebieskich migdałach. Odrobiliśmy straty dochodząc na 2 punkty, ale ostatecznie V LO wygrało seta do 23.

Trzeci set to pogubienie się legniczan przy bardzo dobrej grze naszego zespołu. Mecz zakończył się zwycięstwem  8:15.