Słodziaki

17 marca Biuro Organizacyjne 7 Ogólnopolskiego Programu „Mam Haka Na Raka” ogłosiło listę 84 zespołów, które zakwalifikowały się do 2 etapu tego programu. Spośród innych 636 drużyn z całego kraju nasz team zakwalifikował się do finału konkursu, który odbędzie się 6 czerwca w Warszawie.

 

Nasza drużyna zrealizował przeróżne zadania m.in. były to przeprowadzone prelekcje w

  • Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie
    Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie
  • Gimnazjum nr.1 im. Królowej Jadwigi z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie
  • Klubie Młodzieżowym we Wschowie „Metafora”
  • Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Szlichtyngowie

 

Przeprowadziliśmy również zbiórkę krwi jak i Dzień Hakowicza, w którym uczestniczyli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie, II Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie, Zespołu Szkół Przyrodniczych w Głogowie, Gimnazjum nr 1, 2, 5 w Głogowie. W tym dniu odbyła się prelekcja z doktor Dianą Cząstkiewicz-Trawińską z Miedziowego Centrum Zdrowia na temat chłoniaka, również goście mogli poznać panią Magdę Szuman, która opowiedział jak wygrała z tą chorobą. Ten dzień rozświetlił pokaż Mażoretek z Huty Miedzi Głogów, które swoim występem otworzyły marsz. Happening miał miejsce ulicami miasta a punkt kulminacyjny na głogowskim rynku gdzie wręczyliśmy nagrody i zatańczyliśmy wspólnie belgijkę, której będziemy ustalać rekord GUINESSA przy pomocy Pana Jerzego Górskiego.

 

Nasze działania miały spory odgłos w Polsce zyskaliśmy poparcie od studentów i studentek z Poznania i Zielonej Góry. Zainteresowała się naszymi działaniami wolontariuszka z Grodziska Mazowieckiego.  Ku naszemu zaskoczeniu została do nas skierowana prośba o pomoc w leczeniu na chłoniaka Kamila Kulawieckiego. Nie zwlekaliśmy z tym od razu zaczęliśmy działać i zbieramy pieniądze na jego leczenie.

 

Akcje naszą wsparły polskie gwiazdy scen jak i polityczne i sportowcy byli to m.in. Red Lips, Ewelina Lisowska, Enej, Kobranocka, Piekielny, Gontar, Artur Ostrowski, Piotr Borys, Unia Leszno,  SPR Chrobry Głogów, MZKS Chrobry Głogów, Radosław Kawęcki.

 

Podsumowując nasze całe działania to:

Udało nam się zdobyć 1199 podpisów pod deklaracją „Zachęć jedną osobę do wykonania badania profilaktycznego”.

Jesteśmy wolontariuszami fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Będziemy bić rekord Guinessa w belgijce.

ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA NASZYCH DZIAŁAŃ NA NASZYM FANPAGE: https://www.facebook.com/pages/Mam-Haka-Na-Raka-Grupa-S%C5%82odziaki-/620611517974345