Sukcesy sportowców naszej szkoły

Z jak najlepszej strony zaprezentowali się sportowcy z naszej szkoły na mistrzostwach Dolnego Śląska w lekkiej atletyce, które odbyły się na stadionie w  Jeleniej Górze.

Złoty medal i tytuł mistrza Dolnego Śląska wywalczył Amadou Diallo z klasy IB w biegu na 110 m przez płotki z wynikiem 14,48 s (najlepszy wynik w Polsce juniorów młodszych) oraz w skoku w dal z wynikiem 6,31 m.

Największą niespodziankę sprawił Daniel Chamioło z kl. IITC wygrywając konkurs skoku wzwyż z wynikiem 184 cm oraz zdobywając kolejny, tym razem srebrny medal, w trójskoku z wynikiem 13,82 m.

Główny faworyt w trójskoku Szymon Cieślak z klasy II TA nie zawiódł i wygrał zawody z wynikiem 14,07 m, zdobywając jeszcze srebrny medal w skoku w dal osiągając wynik 6,22 m.

Listę medalistów uzupełnił Adrian Kołodziej z klasy I TA zdobywając dwa brązowe medale w biegu na 110 m przez płotki i w trójskoku z wynikiem 11,83 m.

Wyniki nie są dziełem przypadku, nasi uczniowie-sportowcy włożyli w ten sukces wiele pracy. Na podkreślenie zasługuje fakt pogodzenia u nich uprawiania sportu z nauką. Lekkoatletyka uczy nie tylko systematyczności i samodzielności, ale także wszechstronnie rozwija fizycznie oraz intelektualnie. Olbrzymie brawa dla naszych „szkolnych ambasadorów”, którzy promują naszą szkołę na arenach sportowych w całym kraju.

a