Starty lekkoatletów na imprezach rangi mistrzowskiej

Nasi uczniowie-sportowcy potwierdzili wysoką formę  podczas halowych mistrzostw Dolnego Śląska w lekkiej atletyce, które odbyły się w Jabloncu.

Marcin Wejchert nie dał szans rówieśnikom z kategorii juniorów młodszych zdobywając złoto w trójskoku z wynikiem 13,34 m i 4 miejsce w skoku w dal z wynikiem 5,82 m.

Srebrne medale wywalczyli: Natalia Węgrzyn w biegu na 60 m – 8,02 s,  Szymczak Bartłomiej w biegu na 600 m- 1:29,61 s i Michał Wantuch w biegu na 1000 m – 2:45,00 s.

a

Dawno nie odnotowano takiej ilości i jakości medali z mistrzostw dolnośląskich, nawiązali nasi lekkoatleci do swoich utytułowanych starszych kolegów, którzy na trwale zapisali się w historii polskiego sportu – halowej lekkoatletyki:

– rekord krajowych mistrzostw w hali Paweł Kruhlik w trójskoku- 16,76 m;

– rekord hali w Spale Grzegorz Marciniszyn w skoku w dal – 8,00 m;

– oprócz wymienionych, w hali mistrzami kraju byli: Krzysztof Łuczak i Rafał Burzak w skoku w dal i trójskoku oraz Mariusz Cynar srebro w trójskoku.

a

MDS1

Marcin Wejchert – złoty medalista halowych mistrzostw Dolnego Śląska w trójskoku.

a

MDS2

W Cottbus w Niemczech startowali nasi uczniowie przygotowując się do startów w mistrzostwach kraju:Marcin Wejchert, Grzegorz Wojnowski, Bartek Szymczak, Michał Wantuch.

a

a

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce.

Marcin Wejchert w trójskoku wywalczył IV m a Natalia Węgrzyn start zakończyła w finale biegu na 60 m na VIII m. Bartek Szymczak zajął XII m w biegu na 600 m.

a

MDS3

Natalia Węgrzyn, Marcin Wejchert nieobecny Bartosz Szymczak – uczniowie klasy Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół im. Wyżykowskiego, Klaudia Bartkowiak – Gimnazjum nr 2.

a

MDS4

Z nr 26 Bartosz Szymczak z kl I tf.