Dolnośląski Salon Maturzystów online

Już 22 września (wtorek) o godz. 10:00 rozpocznie się Dolnośląski Salon Maturzystów Perspektywy 2020 – tym razem w bezpiecznej formule online. Na Salonie tradycyjnie matura „spotyka się” ze studiami. Przygotowano wykłady ekspertów na temat matury z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych oraz prezentacje uczelni na temat kierunków kształcenia i zasad przyjęć na studia w 2021 roku. Będą także warsztaty, konsultacje i spotkania w wirtualnych stoiskach szkół wyższych.

a

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych – od 16:00 do 19:00 – odbędzie się dla uczniów i rodziców druga część programu Dolnośląskiego Salonu Maturzystów: indywidualne (a najlepiej rodzinne) spotkania ze studiami i porady dotyczące planowania ścieżki edukacyjnej. Będzie można uczestniczyć w webinarach dotyczących wyboru kierunku studiów. Przygotowano też krótkie porady dla rodziców, które z pewnością pomogą przeżyć im maturalny rok. W programie znalazły się również inspirujące spotkania z nauczycielami prowadzącymi internetowe szkolenia oraz porady dedykowane nauczycielom i wychowawcom.

a

REJESTRACJA uczniów na Salon jest ogólnodostępna i BEZPŁATNA.

a

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

a